جمعه, ۱۷ آذر ۱۴۰۲ / قبل از ظهر / | 2023-12-08
کد خبر: 83423 |
تاریخ انتشار : ۱۱ آبان ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۱ |
ارسال به دوستان
پ

برای انتخاب صرافی ارزهای دیجیتال رعایت این ۸ نکته ضروری است

انتخاب صرافی ارز دیجیتال چالش مهمی برای تمامی معامله گران بازار کریپتو است. این موضوع نه تنها در زمان آغاز فعالیت بلکه در تمام عمر فعالیت معاملاتی همراه معامله گر خواهد بود. کدام صرافی را انتخاب کنم؟ برای انتخاب صرافی به چه نکاتی باید توجه کنم؟ کدام صرافی برای من مناسب است؟ یافتن پاسخ مناسب برای این سوالات می‌تواند معامله گر را در اتخاذ تصمیم آگاهانه یاری کند.

اقتصادسنج| انتخاب صرافی ارز دیجیتال چالش مهمی برای تمامی معامله گران بازار کریپتو است. این موضوع نه تنها در زمان آغاز فعالیت بلکه در تمام عمر فعالیت معاملاتی همراه معامله گر خواهد بود. کدام صرافی را انتخاب کنم؟ برای انتخاب صرافی به چه نکاتی باید توجه کنم؟ کدام صرافی برای من مناسب است؟ یافتن پاسخ مناسب برای این سوالات می‌تواند معامله گر را در اتخاذ تصمیم آگاهانه یاری کند.

نکات مهمی در انتخاب یک صرافی ارز دیجیتال وجود دارد که قبل از تصمیم گیری باید آن ها را مد نظر قرار دهید. قانونی بودن صرافی، سهولت استفاده، کارمزدها، تعداد نمادهای قابل معامله، ارائه ابزارها و نرم افزارهای معاملات خودکار، نقدشوندگی بالا، امنیت، پشتیبانی قوی و پاسخگو، تنوع روش‌های واریز و برداشت، متمرکز یا غیرمتمرکز بودن صرافی، شفافیت و منابع مالی کافی، از جمله نکاتی است که هنگام تصمیم گیری برای انتخاب صرافی باید مورد بررسی قرار دهید.

هنگام انتخاب یک صرافی ارز دیجیتال به چه نکاتی توجه کنم؟

انتخاب صرافی مسئله مهمی در فرایند معاملاتی سرمایه گذار در بازار کریپتو است. به همین دلیل لازم است با آگاهی و بررسی دقیق در مورد انتخاب صرافی تصمیم گیری شود. اطلاعات بیشتر در مورد بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال را در نظارت دات کام می‌توانید مشاهده کنید. برای انتخاب صرافی ارز دیجیتال نکات زیر را مد نظر قرار دهید.

۱. آیا صرافی مدارکی مبنی بر فعالیت قانونی را دریافت کرده است؟

فعالیت صرافی‌ها تحت نظارت حوزه قضای منطقه فعالیت از جمله عوامل مهمی است که هنگام انتخاب صرافی باید مد نظر قرار گیرد. صرافی‌هایی که تحت نظارت مراجع قضایی فعالیت می‌کنند، از ارز محلی شما پشتیبانی می‌کنند، توسط مراجع قانون گذار فرایند رگوله شده و به زبان محلی شما خدمات پشتیبانی ارائه می‌دهند. اگر هدف شما از معاملات کریپتو کسب درآمدهای بالا است، صرافی را انتخاب کنید که تحت نظارت مراجع قضایی منطقه شما بوده و مجوز‌های فعالیت خود را دریافت کرده است تا از دردسرهای آینده اجتناب کنید.

۲. آیا استفاده از خدمات صرافی به راحتی امکان پذیر است؟

صرافی را انتخاب کنید که نیازهای معاملاتی شما را برآورده می‌کند. به عنوان مثال اگر قصد خرید و هولد کردن دارایی‌های دیجیتال را دارید، صرافی را انتخاب کنید که رابط کاربری ساده ای ارائه می‌دهد. ارائه مسیری ساده برای انجام معاملات، همان چیزی است که معامله گران مبتدی به ان احتیاج دارند. طبیعتا نیاز معامله گران حرفه ای در صرافی‌های که ابزارهای پیشرفته معاملاتی را ارائه می‌دهند، برآورده خواهد شد.

۳. کارمزد معاملات در صرافی چقدر است؟

کارمزد‌ها منبع درآمد صرافی‌های ارز دیجیتال هستند و درآمد آن ها در گرو انجام معاملات شما ست. نرخ کارمزد در صرافی‌های مختلف، متفاوت است. برخی کارمزد صفر را برای معاملات در نظر می‌گیرند و برخی دیگر تا ۰.۴ درصد ارزش معاملات را به عنوان کارمزد دریافت می‌کنند. بالا بودن کارمزدها در مجموع می‌تواند سودآوری معاملات را کاهش داده و عایدی شما از معاملات را تحت تاثیر قرار دهد. بهتر است در صرافی حساب معاملاتی افتتاح کنید که کارمزد‌های پایین و در عین حال امنیت بالا و معاملات با کیفیت را به مشتریان ارائه می‌دهد.

۴. تعداد توکن‌ها و سکه‌های دیجیتال قابل معامله در صرافی چقدر است؟

در آغاز سفر معامله گری خود در بازار کریپتو احتمالا تنها به ارزهای بزرگ و پرطرفدار توجه می‌کنید. اما با پیشرفت فعالیت خود متوجه خواهید شد که فرصت‌های کسب درآمد بیشماری در آلت کوین‌ها نیز وجود دارد. به همین دلیل بهتر است صرافی را انتخاب کنید که نه تنها از پروژه‌های معتبر الت کوین پشتیبانی می‌کند بلکه فعالیت مستمری در افزودن پروژه‌های جدید به نمادهای قابل معامله دارد.

۵. ایا صرافی امکانات و نرم افزاری‌های معاملاتی به کاربران ارائه می‌دهد؟

بازار کریپتو یک بازار غیرمتمرکز بین المللی است که فعالیت مداومی در ۲۴ ساعت شبانه روز و ۷ روز هفته دارد. برای دریافت حداکثر بازدهی از ساعات فعالیت بازار کریپتو ناگزیر به استفاده از ابزارهای معاملاتی خودکار، ربات‌ها و پایانه‌های معاملاتی هستید. پس بهتر است صرافی را انتخاب کنید که جهت تسهیل فرایند معاملاتی کاربران خود این ابزارها را ارائه می‌دهد.

۶. ایا صرافی نقدشوندگی بالایی دارد؟

اگر قصد فعالیت در بازار‌های نقدی یا مشتقه را دارید، یک صرافی با نقدینگی بالا را انتخاب کنید. در یک صرافی با نقدینگی پایین، به ویژه در معاملات مشتقه، ممکن است ضررهای قابل توجهی را به شما وارد کند. در صرافی‌های با نقدینگی پایین، معاملات به سرعت به حد ضرر بسته می‌شوند و به این ترتیب فرصت معاملاتی خود را از دست داده و متحمل ضرر خواهید شد.

۷. امنیت صرافی چقدر است؟

هنوز قانون مشخص و مدونی در مورد ارزهای دیجیتال وضع نشده است و این موضوع اغلب به ظهور سریع صرافی جدیدی می‌شود که از رسانه‌های اجتماعی برای تبلیغ و جذب مشتری استفاده می‌کنند. وعده‌های پر زرق و برق این صرافی‌ها و پاداش‌های خوش آمد گویی وسوسه کننده افراد بسیاری را به افتتاح حساب تشویق می‌کند. اما در پس پرده این صرافی‌ها هیچ اهمیتی به امنیت نمی‌دهند و با مقاصد سودجویانه و سرقت دارایی سرمایه گذاران تاسیس شده اند. هیچ صرافی ۱۰۰ درصد در برابر مجرمان سایبری یا کلاهبرداری‌ها ایمن نیست؛ اما فعالیت در یک صرافی با سابقه و با پشتوانه منابع مالی کافی امنتر خواهد بود.

۸. آیا صرافی تیم پشتیبانی قوی و پاسخگو دارد؟

پشتیبانی پاسخگو و متخصص از مهم ترین ویژگی‌های هر صرافی محسوب می‌شود چرا که هنگام مواجه با مسائل مالی و ارزهای دیجیتال و شرایط اضطراری راهنمایی‌های مفید و به موقع ضروری خواهد بود. در شرایطی مانند هک شدن اکانت، ارسال ارز دیجیتال به بلاک چین اشتبا، آدرس اشتباهی در انتقال ارز دیجیتال، مسائل مرتبط با احراز هویت، نیاز به راهنمایی پشتیبانی خواهید داشت. دسترسی به تیم پشتیبانی از طریق چت زنده، در حل به موقع مسائل کمک می‌کند و می‌تواند از وقوع ضررهای غیر قابل جبران جلوگیری کند.

سخن پایانی

به دلیل ماهیت پیچیده دنیای ارزهای دیجیتال، چالش‌های بسیاری پیش روی معامله گران است و هر لحظه این احتمال وجود دارد که شرایط غیرمنتظره ای پیش روی کاربران قرار گیرد. گزارش‌های بسیاری از ورشکستگی یا فعالیت‌های متقلبانه صرافی‌های ارز دیجیتال در بازار کریپتو منتشر می‌شود و این امر نگرانی از امنیت دارایی‌ها برای سرمایه گذاران ایجاد می‌کند.

در فعالیت معاملاتی در بازار کریپتو اولویت اصلی را باید انتخاب صرافی ایمن در نظر گرفت تا بتوانید خطرات احتمال اتی را تا حدی کنترل کنید. افتتاح حساب در یک صرافی بدون سابقه و مدارک معتبر فعالیت و انتخاب بر اساس وعده‌های رنگین و پاداش‌های اغوا کننده، تنها می‌تواند به از دست رفتن سرمایه منجر شود.

به اشتراک بگذارید:
لینک کوتاه خبر:
×
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط اقتصادسنج در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما منتشر نخواهد شد.
  • نظرات و تجربیات شما

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرتان را بیان کنید